Pierwsza wycieczka wgłąb Maroka – Rajska Dolina i wodospady Imouzzer

     Przed wyjazdem do Maroka robiłam research z miejscami, które warto odwiedzić w okolicach Agadiru i Rajska Dolina oraz wodospady Imouzzer były jednym z tych, które znalazły się na liście must see. O ile Agadir nie jest zbyt interesujący, ze względu na brak zabytków i masę hoteli, tak w okolicy kryją się kilka ciekawych miejsc. Wycieczkę zabukowaliśmy jeszcze będąc w Polsce w jednym z lokalnych biur podróży Maroko z Abdulem, które z resztą gorąco polecam. 

   Wycieczka w stronę gór Atlasu Wysokiego, wznoszącego się do 1200 m.n.p.m. zaczęliśmy ok godz. 8.00. Plan był następujący: Rajska Dolina, wizyta u Berberów, plantacja bananów, wodospady Imouzzer i ogród botaniczny. W poniższym wpisie pojawią się zdjęcia z Rajskiej Doliny i wodospadów Imouzzer, w oddzielnym wpisie postaram się przybliżyć jak wygląda życie Berberów w Maroku, opiszę również jak wyglądało nasze spotkanie.

    Droga do Rajskiej Doliny jest dosyć kręta i wąska, ale dobrej jakości. Prowadzi przez górskie oazy, tereny z wąskimi i głębokimi skalistymi przełomami oraz palmowymi zagajnikami. Wzdłuż rozpościerają się berberyjskie osady pełne tradycyjnych marokańskich domów. Już sama podróż jest fascynująca, pełna niesamowitych widoków. Aby poczuć klimat Maroka, zdecydowanie trzeba wybrać się wgłąb kraju i to można zauważyć właśnie po tej wycieczce. Wszystko różni się od Agadiru o 180 stopni. 

RAJSKA DOLINA

     Rajska Dolina, czyli koryto rzeki ukryte w górach, otoczone lasem palmowym. Tak na prawdę gdzie byśmy się nie zatrzymali w okolicy, tak właśnie wygląda krajobraz. Jest przepięknie! Myślę, że dodatkowy opis jest zbędny, a zdjęcia w 100% pokazują urok tego miejsca. 

 

 WODOSPADY IMOUZZER 

     Ok. 80 kilometrów od Agadiru znajduje się miasteczko Imouzzer. Samo w sobie nie jest wielką atrakcją, ale położone kilka kilometrów dalej wodospadu już tak. Trasa piesza jest bardzo krótka, choć kamienista i śliska, wzdłuż drogi rozstawione są stoiska, na których można zakupić produkty rękodzielnicze. Wodospady leżą na wysokości 1160 m. Nam na szczęście udało się zobaczyć wodospad w pełnej okazałości. Czytając przewodniki można dotrzeć do informacji, gdyż bardzo często wysycha i można zaobserwować jedynie mały strumyczek, bądź oglądać tylko piękne widoki. Ze szczytu wodospadu skacze miejscowy Tarzan, który uchodzi tutaj za prawdziwą gwiazdę. 

Okolice Imouzzer to bardzo malowniczy region z pięknymi krajobrazami i dziką przyrodą, jednak same wodospady nie robią wielkiego wrażenia. Widok ładny, ale bez szału. Urok tego miejsca psuje również duża ilość turystów, co przeszkadza w spokojnym napawaniu się widokami.   

      Fantastyczny dzień w ciszy i z dala od zgiełku miasta i hotelu. Zdecydowanie jest to moja ulubiona forma wypoczynku, szczególnie, że na co dzień mieszkam w Warszawie i kiedy tylko mogę staram się odpoczywać na łonie natury. 

 

 

4 komentarze

    1. To zapewniam, ze będzie Pani zadowolona! W najbliższym czasie pojawia się posty jeszcze z dwóch wycieczek z tym biurem, wiec jeśli jest Pani zainteresowana to zapraszam. ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *